Connect with us

Mobile Updates

3D సౌండ్ లో అన్ని పాటలను వినడానికి ఈ అప్లికేషన్ ని ఉపయోగించండి

Published

on

boom మ్యూజిక్ ప్లేయర్3D సౌండ్ లో అన్ని పాటలను వినడానికి ఈ అప్లికేషన్ ని ఉపయోగించండి

బూమ్ ఏ హెడ్ఫోన్స్లో పని చేయడానికి రూపొందించబడిన దాని అత్యుత్తమ ఫీచర్లతో మీ పాటలు వినిపిస్తుంది . బూమ్ తో, ఇప్పుడు మీరు ఇష్టపడే దాదాపు అన్ని సంగీతాలని  ప్లే చేయవచ్చు – ఎక్కడి నుంచి అయినా!
మీ అన్ని సంగీతానికి బూమ్ ప్రభావాలను ఆస్వాదించడానికి మీరు Spotify మరియు టైడల్ నుండి మీకు ఇష్టమైన ట్రాక్లను ప్రసారం చేయవచ్చు.
Google డిస్క్ లేదా డ్రాప్బాక్స్లో నిల్వ చేసిన ఇంటర్నెట్ రేడియో, పోడ్కాస్ట్, ప్లస్ మీ వ్యక్తిగత మ్యూజిక్ డౌన్లోడ్లను పొందవచ్చు.
మీరు ప్రయాణంలో ఆస్వాదించగల విధంగా బూమ్ అన్ని మీ అభిమాన సంగీతాన్ని మీ జేబులో తెస్తుంది.

1.- మాజికల్ 3D సరౌండ్ సౌండ్
బూమ్ ఏ హెడ్సెట్లు అత్యంత వాస్తవిక మరియు లీనమయ్యే సంగీత అనుభవాన్ని అందించడానికి పేటెంట్-పెండింగ్ 3D ఆడియో టెక్నాలజీని ఉపయోగిస్తుంది! ఇది అత్యంత తీవ్రమైన శ్రవణ అనుభవానికి మూడు-పరిమాణాల స్పష్టతలో వాటిని అందించడానికి మీ సంగీతానికి సంబంధించిన ప్రాదేశిక సూచనలను వెలికితీస్తుంది.

2.- స్ట్రీమ్ Spotify మరియు బూమ్ తో టైడల్
మీరు అన్ని బూమ్ ప్రభావాలతో బూమ్ ద్వారా Spotify మరియు టైడల్ నుండి అన్ని మీ సంగీతాన్ని ప్రసారం చేయవచ్చు! సాటిలేని నాణ్యత కలిగిన ఎప్పుడైనా, ఎప్పుడైనా, సంగీతాన్ని అనుభవించండి!

3.- క్లౌడ్ నుండి మీ సంగీతాన్ని ప్లే చేయండి
బూమ్ మీ సంగీతాన్ని నేరుగా మీ డ్రాప్బాక్స్ మరియు Google డిస్క్ నుండి అన్ని ప్రభావాలతో ప్రసారం చేయడానికి మిమ్మల్ని అనుమతిస్తుంది.

బూమ్ Android ఒక సొగసైన మరియు సులభమైన ఉపయోగించే ఇంటర్ఫేస్ను ఉపయోగించడానికి సులభమైన మరియు స్పష్టమైనది. సో, బీట్ పడిపోయింది లేదో లేదా టెంపో విస్తరిస్తుంది, BOOM మీరు ఆందోళన లేదు! మీరు ఎల్లప్పుడూ మీ సంగీతాన్ని ఎక్కువగా పొందవచ్చు మరియు మీ సంగీతాన్ని ఎప్పుడూ కలిగి ఉండకపోవచ్చు! ఈ అందంగా ఇంకా శక్తివంతమైన మ్యూజిక్ ప్లేయర్ మీరు Android వినియోగదారులు అనుభవించిన ఎప్పుడూ ఒక సరికొత్త ఆడియో నాణ్యత తెస్తుంది!

డౌన్లోడ్ చేయటానికి కింద కనిపిస్తున్న లింక్ ని క్లిక్ చేయండి .

boom

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Android Apps

best call recorder for android phone

Published

on

By

RMC – Record My Call has a basic purpose to record all your call (incoming and outgoing). Please be noticed that due to limitation of Android phone (hardware and software), this program only can record from microphone. Please turn on the loudspeaker during conversation to get clear voice from the other side. All conversations are recorded under file “RecordMyCall” file in memory card. Please use speaker to get a better record quality during call.

Note:
•Please check ‘Show Notification’ or disable ‘Hide Mode’ from setting if your call is split into a couple files.
•Please enter your passcode with format **** on dialer app. This code will open the application RMC when you choose hide mode. You can uninstall and re-install the application to reset the password. It will not delete your recording, but you need to setup the application again.

Features:
•Record all incoming and outgoing call automatic and manual mode
•Movable manual record button
•Support two folders to keep the recordings (unsorted and important)
•Advance search with many option to find recordings
•Automatic filter recording based on ‘Known Number’, ‘Unknown Number’, and selected contacts (incoming / outgoing call)
•Advance rename recording files
•Show / hide recording notification
•Auto delete recording if not reach certain time (optional)
•Show review after call (optional)
•Support mp3, amr, mp4, 3gp and wav audio format
•Customable channel (mono/stereo), sample rate, and bitrate
•Gain volume (multiply audio input) with mp3 format
•Auto cleanup unsorted recordings for certain time (optional)
•Support trash folder to avoid accidental deletion
•Auto delete trash regularly
•Change recording home folder
•Backup and restore setting
•Support 4 digit passcode
•Totally hide application (seamless recording)
•Play recording in the background (recording still play when press home button)
•Automatic upload to Dropbox or / and Google Drive in the background.

 

 

Continue Reading

Mobile Updates

Honor 9X Schematic Leaked; Suggests Pop-Up Selfie Camera

Published

on

By

Honor 9X Schematic Leaked; Suggests Pop-Up Selfie Camera

Honor 9X schematic has purportedly been released only weeks in front of its formal dispatch. The released schematic proposes a spring up selfie camera and a double back camera arrangement on the Honor 9X. Prior this week, Huawei brand Honor affirmed that it is set to dispatch the Honor 9X in China on July 23. The cell phone is reputed to have a HiSilicon Kirin 810 SoC. Notwithstanding the Honor 9X, the Chinese brand is probably going to dispatch the Honor 9X Pro at its July 23 occasion.

Huawei Honor 9X

Productive tipster Evan Blass, who uses Twitter account @evleaks to uncover unannounced advancements, has released the Honor 9X schematic. The picture demonstrates a handset that is professed to be the Honor 9X alongside a slender bezel show. The hand likewise appears to have a spring up selfie camera module. At the back, there is a double back camera arrangement – joined by a LED blaze module.

The side of the telephone in the schematic likewise demonstrates a volume rocker. And a few different keys that could be the power catch and a devoted AI key.

At the base, the Honor handset in the schematic seems to have a USB port.

Respect has effectively affirmed that it is set to dispatch the Honor 9X on July 23. Be that as it may, as we referenced, the Honor 9X Pro is likewise prone to make a big appearance nearby the Honor 9X.

While the Honor 9X Pro is tipped to accompany Huawei’s HiSilicon Kirin 980 SoC. The Honor 9X is reputed to have Kirin 810 SoC. The Honor 9X is likewise theorized to accompany a LCD board estimating somewhere in the range of 6.5 and 6.7 inches.

Past bits of gossip have asserted that the Honor 9X will game a triple back camera arrangement. In any case, this isn’t probably going to be the situation explicitly in the event that we take a gander at the schematic spilled by Blass. The Honor 9X is additionally supposed to accompany a 3,750mAh battery alongside 10W charger.

 

 

 

Continue Reading

Mobile Reviews

VIVO Z1 PRO CAMERA REVIEW

Published

on

By

VIVO Z1 PRO CAMERA REVIEW

Vivo has declared its new Z-arrangement cell phone Vivo Z1 Pro with Snapdragon 712. The new Z1 Pro is upgraded for PUBG and has a dependable battery of 5000mah. The cell phone includes a triple back camera with the standard wide-profundity principle camera setup. In this article, we’ll give you a Vivo Z1 Pro Camera Review alongside Vivo Z1 Pro details and dispatch date. Toward the finish of the article, you’ll discover a connection to download Vivo Z1 Pro camera tests so you can investigate the nature of pictures and judge them yourself.

Vivo Z1 Pro Specifications

  • Display 6.53 inch (16.59 cm) Full HD+ Display with 1080 x 2340 goals and a pixel thickness of 395 ppi
  • Processor Snapdragon 712 SoC with Adreno 616
  • RAM 4GB
  • Inward Storage 64GB [expandable up to 256GB]
  • Camera At Back – 16MP Main Sensor with 2MP Telephoto and 8MP Wide Angle LensAt Front – 32MP Single Selfie Camera Punch Hole Notch
  • Working System Android Pie 9.0
  • Extra Features 5000 mAh Battery with 18W Fast Charger in Box, 4G Support, Voice Calling Support, 5GHz Wi-Fi, and so forth.

Vivo Z1 Pro Camera Review

Before demonstrating the Vivo Z1 Pro camera tests we will give you a little diagram. Vivo Z1 Pro has a 16MP fundamental camera with 8MP wide and 2 MP profundity sensor. The Rear camera takes tolerable shots and the edge identification in representation shots is great in pretty much every pic. The hues are not over soaked nor are the pics overexposed. The front camera takes great pictures in sufficiently bright situations. The camera tests are given beneath. You can likewise download them to assess the intently yourself and reveal to us your perspectives in remarks.

 

 

 

 

Continue Reading

Recent Posts

Facebook

Advertisement

Trending